Dievam viss ir iespējams!

Baznīcas zvanu projekts

Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas zvanu (zvanīšanas sistēmas) izveide un dievnama torņa renovācijas un pieejamības nodrošināšana.

Baznīcu torņu smailes kā Rīgas dominantes ir neatņemamas mūsu pilsētas sastāvdaļas. Tās atgādina pilsētas vēsturi, palīdz cilvēkiem orientēties un dāvā iespēju pulcēties pateicībā un lūgšanā. Viena no baznīcu torņu sūtībām ir pildīt zvana torņa funkciju. Kad baznīca tiek iesvētīta, zvana skaņas apliecina, ka dievnams ir ieguvis ne tikai savu ārējo, bet arī iekšējo balsi. Šī baznīcas balss kļūst dzirdama visiem apkārtējiem iedzīvotājiem. Zvana skaņas pavada cilvēku visos viņa dzīves nozīmīgākajos brīžos – no ienākšanas šinī pasaulē (Kristības) līdz cilvēka aiziešanai viņa pēdējā dzīves ceļā. Tā kā patlaban sv. Marijas Magdalēnas dievnamā nav iespēju zvanīt baznīcas zvanus, esam uzsākuši baznīcas torņa zvanu platformas, kāpņu un zvanīšanas sistēmas izveidi. Mēs vēlamies uzstādīt un nodrošināt zvanīšanas funkciju sešiem jauniem zvaniem. Patlaban mūsu dievnamā jau ir divi zvani. 2016. gada vasarā esam iegādājušies un atveduši no Roterdamas pilsētas trīs baznīcas zvanus. Tie ir apskatāmi Nabadzīgā bērna Jēzus māsu klostera dārzā. Lielākais baznīcas zvans, (500. kg) ir pasūtīts un tiks atvests no Polijas. Tā cena 15. 000 eiro. Zvans nes evaņģēlista Marka vārdu un uz tā ir iegravēta draudzes pateicība par Dieva svētību un palīdzību baznīcas restaurācijas darbos. Zvanu zvanīšanas mehānisms tiek izgatavots Polijā. Patlaban tiek gatavota tā uzstādīšana, un sākot no 18. jūnija notiks zvanu pacelšana tornī. Pieci poļu speciālisti no uzņēmuma SZYCLAK ieradīsies 18. jūnijā lai uzsāktu zvanu sistēmas izveidošanu, zvanu pielāgošanu un aparatūras uzstādīšanu.

Pēc Lieldinām tika izveidota zvanu zvanīšanas un apkalpošanas platforma, kas kalpos arī kā skatu platfoma no dievnama torņa. Baznīcas torņa ejā tiek aizpildītas plaisas, izveidots apgaismojums un izstrādāta torņa pieejamības koncepcija. Pēc paveiktajiem darbiem cilvēki varēs iepazīties ar baznīcas torņa vēsturi, celniecības posmiem un vēsturiskām liecībām.

Turpinam vākt ziedojumus mūsu projekta īstenošanai. Kopējās projekta izmaksas ir 35.000. eiro. Zvanu iesvētīšanu un skatu torņa darbu noslēgums ir paredzēts 22. jūlijā – sv. Marijas Magdalēnas svētkos. Aicinām atbalstīt, līdzdarboties un gatavoties draudzes svinībām!

Draudzes prāvests pr. Andris Kravalis

Par firmu

Baznīcas zvanu eliktrifikācijas rūpnīca ir ģimenes uzņēmums, kuru 1970. gadā Krotošinā (Polija) dibināja  Edmunds Šidlaks. Tā bija viena no pirmajām šāda tipa firmām Polijā. Līdz 1969. gadam Šidlaka kung aizstāvēja līdz 1000 jaunu patentu un 1970 uzstādija pirmo elekrisko istalāciju zvaniem savas dzimtās pilsētas Krotošinas sv. Jāņa Kristītāja baznīcā.

Pēc 1985. gada firmai pievienojās Edmunda Sidlaka dēls Pāvels Šidlaks, kas pēc Poznaņas Tehniskās Universitātes beigšanas ar maģistra grādu inženierzinātnēs, ieviesa dzīvē jaunas baznīcas zvanu elektroinstalācijas sistēmas. 40 gadu ilgais firmas darbs, bagātā pieredze daudzās pasaules valstīs liek firmai būt par visvecāko šada tipa uzņēmumu Polijā.

Firma nodarbojas ar zvanu elektrifikācijas sistēmu, konstruēšanu, ražošanu, zvanu pulksteņu projektēšanu, zvanu uzstādīšanu, montāžu, labošanu, veco zvanu rekonstrukciju un konsultēšanu.

Izcilākie projekti: Zvanu projektēsana un uzstādīšana Lodzas katedrāle (Polija) un Emausas sv. Kleofassa bazilika (Izraēla).

Aicinam apmeklē uzņēmuma mājas lapu: http://dzwony.net.pl

10.03.2017.
Krotošina (Polija)
Firmas adrese: Krotoszyn ul. Bł. Bpa Michała Kozala 6, Polska
Korespondences adrese: 63-700 Krotoszyn ul. Ks. Ogrodowskiego 39, Polska